Tomoe River Kağıtlar Artık Olmayacak

Tomoe River kimi dolma kalem kullanıcılarına göre bir efsane, kimilerine göre ise fazlasıyla abartılmış bir kağıt. Benim içinse uzun zaman başka kağıtlarda aradığım mutluluğu bana veren, hiçbir koşulda beni üzmemiş olan vefalı bir arkadaş. Gerek tekli kağıt olarak gerekse Galen Leather’ın deri kapaklı defterleriyle kullandığım Tomoe River epeyce süredir eşlik ediyordu yazma serüvenime.

İyi bir yol arkadaşlığımız vardı. Ta ki o e-postayı alana kadar. Tomoe River kağıların üreticisi TomoeGawa firmalara yolladığı mesajında artık Tomoe River’ın üretilmeyeceğinin bilgisini vermiş. Tabi dilden dile yayıldı bu haber.

İhtimal vermediğim bir şeydi Tomoe River’ın hayatımdan çıkacağı.

Hafifliğiyle ve mürekkebin karakterini yansıtmasıyla biz dolma kalem severlerin çokça tercih ettiği kağıt için muhtemelen son siparişler… Stoklar bittiğinde artık bulunmaz hint kumaşı…

Elimde yeni başlanmış bir ve iki tane de kabından hiç çıkarılmamış 400 sayfalık Galen yapımı deri kapaklı Tomoe River kağıttan defter var. Yeni bir kâğıt Türkiye piyasasına girene kadar bunlar beni idare eder.

Yapılan açıklamalar yeni kağıtların deneniyor olduğu yönünde. Gözümüz Japonya’dan gelecek haberlerde.

YENİ DEFTERLER YOLDA

Tomoe River’ın çekilmesiyle bakalım hangi kağıt piyasayı domine eedcek? Logical Prime, Midori, Apica, Life, Mnemosyne, Cosmo Air Light, Grafilo, Profolio Oasis Light… Hangisi?

İnternette yaptığım araştırmalarda karşıma epeyce iyi defter çıktı. Kişisel deneyimim olmadığı için “kopyala-yapıştır yorum” yapmayacağım. Buna karşıyım. Memlekete geldikçe edineceğim yeni kağıtları.

Related Posts

Leave a Reply

My New Stories