Merhaba. Ben Hasan Tandoğan.

Kocaeli, Sabancı Anadolu Teknik Lisesi’nde Bilgisayar bölümünü okuduktan sonra Sakarya Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi’nde Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği’ne devam ettim. Yüksek lisansımı İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yaptım.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başlayan öğretmenlik yaşamım Kastamonu’nun Küre ilçesinde, Küre Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde devam etti. Sonrasında Kocaeli’ye dönerek Kandıra Anadolu Lisesi’nde çalıştım.

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Özel Büro Öğretmeni olarak görev yaptım.

Halen Kartepe, Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Bu internet sitesini ders notlarımın yanısıra okul ve meslek hayatım haricindeki etkinliklerimi, çalışmalarımı, uğraşlarımı ve düşüncelerimi paylaşmak için oluşturdum.

Ziyaretiniz için teşekkür ederim.


Mesajınızı bırakabilirsiniz…

  • Kocaeli Kalemseverleri
  • vay gomonis vay

#lamy2000 #montblancink #ultramarine #nazımhikmetşiirleri #nazımhikmetran
  • sınav soruları hazır. öğrenciler ter dökerlerken ben de üç beş satır çiziktireyim.

#kawecobrass #kaweco #brasspen #dolmakalem #sailorink
  • Dekorları dolmakalem yapalım dedim ama mum yapmışlar. Yine de bir pozum olsun.
  • Öğretmenler günümüz kutlu olsun!

#nurettintopçu #24kasımöğretmenlergünü #öğretmenlergünü #engleather #engkalem #monteverdeink #valentinered
  • Söz uçmuş, yazı kalmış. British Museum’da yazı tabletleri ilgimi çekmişti. Bu arkadaşlar ya Anadolu yahut Anadolu’ya komşu medeniyetlerden araklanmış eserler. Birkaçını fotoğraflamıştım ama daha niceleri vardı.
  • “Farkında olsun olmasın, her ferdin şahsî tarihinde muallimin izleri bulunur. Devletleri ve medeniyetleri yapan da, yıkan da muallimlerdir. Muallime değer verildiği, muallimin hörmet gördüğü ülkede insanlar mesut ve faziletlidir. Muallimin alçaltıldığı, mesleğinin hor görüldüğü milletler düşmüştür, alçalmıştır ve şüphe yok ki bedbahttır. ‘Babam beni gökten yere indirdi. Hocam beni yerden göğe yükseltti’ diyen İskender, muallimi anlamıştır.” - Nurettin TOPÇU / Türkiye’nin Maarif Davası
  • insandan insana şükür ki fark var. #sezaikarakoç
  • Öğretmenliğimin ilk yılında bir müfettiş gelmişti okula. Epeyce tedirgin olmuştum. Çünkü namlı bir müfettiş olduğunu söylemişlerdi. Oturduk, evvelâ resmî işleri hallettik. Sonra iki çay ısmarladı okul müdürüne. “Ne okursun?” diye sordu bana. Memuriyette böyle sorular insan fişlemek için sorulurmuş eskiden. Okuduğu gazeteden, yazardan bir tarafa yazılırmış kişinin adı. Dedim ulen müfettiş bana zarf mı atıyor. Atsa ne olacak? Ben, dedim, bu aralar Mehmet Akif Ersoy’u okuyorum. Bir Mehmet Akif programı hazırlayacağız, bu vatanın has evladını internetten bulduğum hazır şeylerle anmayacağım. Mehmet Akif merhumla başlayan sohbetimiz yeni dönem şairlere kadar geldi. Belki bir saat konuştuk. İnsan müfettiş olsun, olmasın; konuşacak insan arıyor azîzim. Buldu mu “rehin alıyor.”

Velhâsıl, yine Mehmet Akif Ersoy okumaları yapıyorum. Bu sene gerçekleştirilecek programın google bilgileriyle dolmasına gönlüm el vermez.
  • Murat Ustaya uğramamak olmazdı.
  • “Şunu da unutmayın ki insana karşı savaşırken sonunda ona benzememeliyiz.”

#georgeorwell #animalfarm #hayvançiftliği #lamy2000 #montblancink #ultramarine #rhodiapad
  • haftanın kitabı, kalemi, kalemliği 📚 🖋 👶🏻 😀

#haftanınkitabı #haftanınkalemi #okumahalleri #platinum3776 #nockco #iroshizuku
  • mevzunun tam ortasında olanlar olur ve mürekkep biter.

#galenleather #tomoeriver #tomoeriverpaper #kaweco #kawecosport #fountainpen #writinginstruments
  • açıl deri kaplı defter, açıl. vakit günün muhasebesinin vaktidir.

#galenleather #galen #tomoeriver #kawecosport #kawecogalenleather #vavderi #leathercase

  My New Stories