STANLEY 2 BARDAKLI PİŞİRME SETİ

Yola çıkmayı seviyorum. Araçla olması şart değil. Hatta özellikle yürüyerek yol almayı seviyor ve tercih ediyorum. Yürümek başlı başına sıradışı bir eylem, bana kalırsa. Görmemizi, duymamızı, hissetmemizi sağlıyor. Durup nefeslenirken bile yürürken hücum eden düşünceler derlenip toparlanıyor.

Benim için yürümek, hayatla başa çıkma eylemi.

Ne zamandır yürümekle alakalı notlar alıyorum. Elbet bir yazıya dönüşecekler. Şimdi yürüdüğümü değil, durup nefeslenmemi yazacağım.

Günde on bin adım diyorlar. İllâ yürünmeliymiş. Belli bir temponun ne altında ne de üstünde olmalıymış. Doğrudur. Günde on bin adımı daha yürüyüşe niyetlenmeden attığım günlerim oldu.

“Hele şurada bir soluklanayım,” dediğim yerlerim de. Yerlerim, diyorum, çünkü bir ağacın altını, bir suyun kenarını, yahut anayoldan biraz sapınca varılan güzel yerleri belliyorum. Sahipleniyorum.

Yürürken sırt çantam yanımda oluyor. Yüküm ağır gelmiyor. Çantada su ve atıştırmalık bir şeylerin yanısıra kahve demleme ürünleri, termos ve içerisinde iki adet bardak bulunan Stanley’nin Adventure serisi su kaynatmalık, çorba pişirmelik, hatta noodle, makarna hazırlamalık pişirme seti oluyor.

Pişirme seti özellikle yer alıyor. Bir de Nurgaz’ın ateş kutusu. Gerçi bendeki ateş kutusu hemen eğildi, büküldü. Sonradan daha kaliteli bir ateş kutusu çıkarmışlar ancak almaya lüzum görmüyorum. Elimdeki idare ediyor. Pişirme setine dönelim. Bir avuç çalı çırpıyla su kaynıyor. Sonrası ister kahve, ister çay, ister makarna, çorba…

Termoslarda hazır kahve, yemek götürmeyi sevmiyorum. Bir yere sırtımı dayayıp az da olsa emek vermek, yavaş yavaş suyun kaynayışını, kahvenin demlenişini seyre dalmak vakte keyif katıyor.

Pişirme seti 18/8 çelik. Kamp ateşine dayanıklı. BPA içermiyor. Ki alacağım ürünlerde BPA içermemesine özellikle dikkat ediyorum. BPA mı kaldı, demeyin. Piyasada “ucuz malın yahnisi” ne ürünler var. Stanley pişirme seti 2 adet 295 ml bardak ile geliyor. Starbucks’ın S boy fincanının 235 ml olduğunu düşünürsek ‘short’ ve ‘tall’ boyun tam arasında, 10oz ebatında. Ne uzattım yahu… Bildiğimiz kahve kupası işte… Pişirme ürününde de çizgilerle ml ve oz olarak göstergeler var. 591 ml gösteriyor en çok ancak 10 ml kadar daha su alır. Kaynayan suyun taşmasını hesap ederek “iş güvenliği” payı bırakmışlar.

Delikli kapağı suyu süzmeye imkan veriyor. Tutma sapı var. Kapalı olduğunda kapağı kilitleyebiliyoruz. Açık olduğunda sap üzerine takılı yüzük aparatını sapı sabitlemek için kullanabiliriz. Dikkat etmekte fayda var.

Başka ne anlatayım?

Ürün tanıtımı yaparken çok sıkılıyorum.

Bir de, neden ürün tanıtımı yapıyorum ki?

Parayla aldığım malzemenin bedavaya tanıtımını yapıyorum.

Olsun… Her şey para değil. Kamp sezonunu açmaya ne kaldı şurada… Yazı vesilesiyle ürünleri raftan indirmiş, tozunu almış oluyorum.

Pişirme seti “cook set”in çevirisi. Biz buna mini tencere, hatta ilave olarak yumurta kaynatma tenceresi de diyebiliriz. Ürün tanıtımında kullanılan işlevlere takılmanın lüzumu yok. Ateş üzerinde her türlü şey bu arkadaşla pişirilebilir.

Diyeceklerim bu kadar. Yol bizi çağırdığında aç karnına yola düşmenin alemi olmadığını ilk zamanlar yaşadığım tecrübelerle idrak ettim. Deneyimlerim bana gösterdi ki yola hazırlıklı çıkmak, yolda yaşam kalitesini artırıyor.

Related Posts

Leave a Reply

My New Stories