Monteverde Mürekkepte Sorun Çıktı

Yaz başında aldığım Monteverde’nin Olivine mürekkebini severek kullanıyordum. Ta ki geçtiğimiz günlerde mürekkebin üzerinde tortular görene kadar. Başta ne olduğunu anlayamadım. Sorduğumda “Bana Sıkça Yaz” Facebook grubunda mürekkep canavarı diyen de oldu (:

İşin aslı öğle değilmiş elbette.

Bir vakit Monteverde’nin üretim hattında kontaminasyon problemi olmuş. Böyle söyleniyor. “Nedir kontaminasyon kardeşim!” derseniz o sorunun cevabı bende yok. 2018 yılında yaşanan bir sorun olduğunu okudum. Ben bu mürekkebi 2021’in Mayıs’ında aldım. Neden bana iki seneyi geçik süredir rafta duran mürekkebi satıyor firma, bu da ayrı bir dert. Üretim tarihi bilgisi şişede yer almalı ve satışın yapıldığı sitede de belirtilmeli.

O serinin mürekkepleri sorunlu çıkmış. Tortular oluşuyor, onunla birlikte öyle pis bir koku yaymaya başlıyor ki aman aman. Bildiğiniz çürük yumurta kokusu.

Monteverde yetkilisi arkadaşlar özür dileyerek ürün iadelerini kabul etmişler. Ben de iade ettim.

Bu noktada da şu problem doğuyor. Ben bu mürekkebi Hepsiburada üzerinden Sarf Market satıcısından aldım. Aldığımda olan fiyatla şimdiki fiyat arasında fark var. Değişim yapamıyoruz, iade seçeneği var, diyen firma en azından aradaki fiyat farkı için bana bir indirim kuponu oluşturabilirdi.

Monteverde istediğimiz mürekkeple bozulan mürekkebi değiştireceğimizi belirtmişken biz yine bizim memlekete özgü bir yöntem izlemişiz.

Cüz’i bir fark olsa da müşteri memnuniyeti açısından sorunlu bir yaklaşım.

Fakat altını çizmem gereken bir nokta var. Gerek Hepsiburada, gerekse Sarf Market’te görüştüğüm kişileri sorun çözmeye, yardımcı olmaya dönük yaklaşımları sebebiyle tebrik ediyorum.

Related Posts

Leave a Reply

My New Stories