Her Akşam Her Kalemle Bir Satır Yazı

Bazı arkadaşlar bir iki kaleme mürekkep çekip, o kalemlerin haznesindeki mürekkep bitene kadar o kalemlerle yazıyorlar. Hatta bazıları sadece tek kaleme mürekkep dolduruyorlar. Bu güzel bir alışkanlık. Gittikçe mürekkep dolu kalem sayımı düşürüyorum. Şimdilik on kalemde mürekkep var. On kalem de boş haznesiyle bekliyor.

Geçtiğimiz gece tüm dolma kalemlerimdeki mürekkepleri boşaltarak renklerini değiştirdim. Uzun zamandır yapmadığım bir şeydi. Sailor1911 L örneğin, iki senedir sadece Montblanc Ultra Black mürekkeple doluydu. Şimdi Iroshizuku, Take-sumi ile dolu. Yine siyah. O kaleme siyahtan başka renk yakıştıramıyorum.

Akşamları masa başına oturduğumda o günün kalemiyle yazıyorum. Diğer kalemler sırasını bekliyorlar. On günde bir sıra geliyor gariplere. Şunu yapmaya karar verdim. Her kalemle her akşam en azından bir satır da olsa yazı yazmaya karar verdim. Karmakarışık memleket gündeminden farklı olarak benim de gündemim bu. Benden bu kadar (:

Eskiden bu yana alıp kenara koyduğum defterleri şiir defteri yapmaya da niyetlendim. Belki daha fazla kalem kullanmama vesile olur. Kaleme ve kağıda vakit ayırdıkça yazım düzene giriyor, karakterler “daha bir bana özel” hatlar kazanıyor.

Hadi, yazalım bakalım.

Related Posts

Leave a Reply

My New Stories