ENGELSİZ KAL PROJEMİZ DHA’DA

Ders her yerde işlenebilir. İlla ki etkileşimli tahtaların olduğu, teknoloji destekli sınıflar olması şart değil. Bunlar elbette ki eğitimin kalitesini artıran araçlar. Ve artık birçok araç eğitim dünyasının normali haline geldi.

Fakat okulu gerçek anlamda bir eğitim kurumu haline getiren, okul içerisindeki sosyal ve kültürel çalışmalar. Ve elbette işbirliğine dayalı proje çalışmaları.

Yaşamsal bir engeli olan öğrencilerimiz sosyal açıdan sıkıntılı bir okul hayatı yaşayabiliyorlar. Sosyal alanlara ulaşmada yaşadıkları zorluk, öğrencilerin kişisel gelişimlerini olumsuz etkiliyor.

……

Ders her yerde işlenir, dedim… 17 Ağustos 1999 depremi sonrasında çadırlarda eğitim aldık. Zor bir dönem yaşadık ama arkadaşlarımızla birbirimizi destekledik, birbirimize tutunduk. Okulun vadettiği akademik başarı kadar sunduğu sosyal imkanlar ve o imkanlara ulaşım kolaylığı da önem kazanıyor.

Hatta altını çizeyim. Dar sosyal yaşam alanlarından öğrencilerin ilk çıktığı, farklı kültürlerle ilk defa tanıştığı yerdir okul. Akademik çabanın yanında kültürel etkileşim de eksik kalmamalı.

…..

Konuyu bağlayayım… Çalıştığım okulda engelli bir kardeşimizin okul sosyal alanlarına, kantine, bahçeye, spor alanlarına ulaşabilmesi adına okul müdürüm Taşkın UZUN epeyce emek verdi. Önemsedi, sahiplendi meseleyi.

Taşkın hocamın bu çabası önce Bağımsız Kocaeli gazetesinde Sebahattin AYDIN tarafından, sonrasında da Demirören Haber Ajansı (DHA) aracılığıyla haberleştirildi.

Bu haberler bizleri elbette mutlu etti. Haber bağlantılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

CNN TÜRK HABERİ: https://www.cnnturk.com/ekonomi/son-dakika-ogrencileri-icin-okula-rampa-yaptirdilar

HABEROFİSİ.COMT.TR HABERİ: https://www.haberofisi.com.tr/tr/haberler/haberler/kocaeli/ogrencileri-icin-okula-engelli-rampasi-yaptilar-jH0biRt4eZLE

HABERLER.COM HABERİ: https://www.haberler.com/ogrencileri-icin-okula-engelli-rampasi-yaptilar-13537778-haberi/

MSN.COM HABERİ: https://www.msn.com/tr-tr/video/unluler/kocaeli-engelli-öğrencilerinin-mutluluğu-için-engelli-rampaları-yaptılar/vi-BB18l2Oa

DEMİRÖREN HABER AJANSI YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=l7go5uOFrVI

HABERTÜRK: https://www.haberturk.com/kocaeli-haberleri/80331211-ogrencileri-icin-okula-engelli-rampasi-yaptilar

Related Posts

Leave a Reply